Mobilné domy

Interiér

Mobilné domy sú obydlia, umožňujúce transport z miesta na miesto. Móda mobilného bývania začala už v 20. storočí v USA, predovšetkým kvôli nevyhnutnsoti často cestovať za prácou. V priebehu vývoja sa stávali z karavanov troj- aj viacizbové mobilné domy.

Mobilné bývanie sa používa najmä ako:

 

Celoročne zateplený mobilný dom

Naše mobilné domy umožňujú sezónne aj celoročné bývanie. Rozdiel je v skladbe stien, kde celoročné mobilný dom obsahuje jedno zateplenie navyše a spadá potom do energetickej náročnosti B.

Veľa ľudí dnes hľadá mobilné domy pre celoročné bývanie a s možnosťou kolaudácie. Tieto domy už patria medzi modulové domy, ktoré nie sú priamo určené na premiestňovanie a vďaka tomu sú kolaudovateľné. Rozdiel je hlavne v podvozku. Modulové domy sú domy zložené z jedného alebo viacerých modulov, ktoré sa k sebe usadia a zväčšujú potom úžitkovú plochu.

Viac sa dozviete na stránke Modulové domy.

Zloženie stien mobilního domu

Terasa na mobilním domě

Velikosti a tvar

Maximálna veľkosť mobilného domu je 13 x 4,5 m. Môžete si zvoliť aj menší domček, štandardne 12 x 4 m, 10 x 4 m alebo 8 x 3,5 m, ale voľba je čisto na vás. Strecha môže byť rovná alebo sedlová. Rovná strecha sa dá využiť ako terasa alebo malá záhradka, ak nemáte veľa možností v okolí.